Hlavní navigace

Sleva na dani

• (neregistrovaný) 62.129.47.---

15. 7. 2019 14:23

Chci se zeptat jestli mohu dát slevu na dani za 07/2019. Nástup 9.7.2019 (DPP). Paní nikde nepracuje a pobírá rodičovskou.
    Děkuji za odpověď
    Renáta

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2019 16:15

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Je stále někde zaměstnaná a tam u toho zaměstnavatele je na rodičovské dovolené nebo zaměstnavatele vůbec nemá a jen pobírá rodičovský příspěvek?

• 17. 7. 2019 10:46

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Tak pokud nemá daňové prohlášení podepsáno u jiného zaměstnavatele, může podepsat u Vás. A protože v červenci před nástupem k vám nikde slevu neuplatňovala, uplatníte ji na základě podepsaného prohlášení Vy. Já si v případě, že člověk nastupuje v průběhu měsíce, nechávám pro jistotu do toho prohlášení od zaměstnanců vepsat krátkou větu "od 1.7. do 8.7. - nebyl žádný plátce" nebo "nebyl nikde zaměstnán". A tím pádem je jasné, že můžu za ten měsíc slevu uplatnit já.
      Protože kdyby zaměstnán byl, skončil a poté nastoupil, tak by sice u mě mohl podepsat prohlášení, ale slevu by uplatnil jen jeden ze zaměstnavatelů - bývá to ten první zaměstnavatel, pokud tomu druhému zaměstnavateli potvrzení, že slevu uplatňovat nebude.

• 17. 7. 2019 10:53

orinka (neregistrovaný) 62.129.47.---

Děkuji
      Renáta

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).