Hlavní navigace

Skladné s DPH

  • (neregistrovaný) 88.100.17.---

    18. 7. 2019 14:23

    Dobrý den, prosím o radu, budeme účtovat skladné německému odběrateli - plátce DPH. Sklad se nachází na území ČR a my na něj máme nájemní smlouvu, dodavatel nám účtuje s DPH. Máme odběrateli účtovat s DPH? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2019 14:43

      Nordpower

      Dobrý den,

      to není úplně lehká otázka, protože pakliže se jedná o skladné za neodebrané zboží, tak je místem plnění ČR - tedy by to mělo být s českou DPH, kterou si německý odběratel samozřejmě neuplatní § 7, pakliže se bude jednat o pronájem, tak § 10, taktéž s českou DPH. Jestli budete chtít režim RC budete muset vymyslet asi jiný titul.

      T.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).