Hlavní navigace

PPM a pojištění kooperativy

• (neregistrovaný) 91.245.28.---

19. 7. 2019 9:18

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Do 14.6.2019 jsem chodila do práce, od 17.6.2019 jsem nastoupila na PPM. Zaměstnavatel mi přispíval 500,- na životní pojištění a 400,- jsem si platila sama(bylo mi strháváno z platu). Jak to bude tedka dále, můžete mi poradit? Pokud to dobře chápu, tak těch 400,- si již budu muset platit sama, protože mi nebude vyplácena žádná mzda od zaměstnavatele a těch 500,-? To mi to bude muset zaměstnavatel po zastavit a po návratu zpět do práce se mi to zase obnoví? Nevím, zda to chápu dobře.
    Děkuji moc za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2019 9:38

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Příspěvek, který jste si doposud hradila sama si musíte nyní vyřešit. Doporučuji zaměstnancům dát si trvalý příkaz ze svého účtu a mají po starostech. Zda vám bude zaměstnavatel přispívat na ŽP v době MD vám zde nikdo nepoví, to se musíte zeptat svého zaměstnavatele. Některý zaměstnavatel přispívá i v době MD a RD, jiný nikoliv, záleží na tom, jak má stanovené podmínky pro příspěvek na ŽP.

• 19. 7. 2019 10:34

Lenka F. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Zjistěte si, jestli vám bude zaměstnavatel přispívat i po dobu PPM, případně dále rodičovské dovolené.
      Jestliže ne, tak se informujte na své pojišťovně, jak dále postupovat. U životního pojištění bývá částka pojistného součtem příspěvku zaměstnavatele a částky, kterou si platí zaměstnanec. Je možné, že budete muset platit sama celou částku 900,- Kč, nebo zkusit přechodně si domluvit nižší pojistné (pokud to bude možné). U penzijních fondů je to jinak, tam je příspěvek zaměstnavatele "navíc" a když ho nikdo neplatí, tak se nic neděje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).