Hlavní navigace

Neschopenku ve zkušební době a otěhotněla jsem

• (neregistrovaný) 89.102.65.---

19. 7. 2019 12:59

Dobrý den, mám problém marodím už měsíc se zády a do toho jsem otěhotněla a ke všemu jsem ve zkušební době co by jste mi poradily když vím že zůstanu na rizikovém těhotenství

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2019 13:58

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

Nechápu co byste chtěla radit. Pravděpodobné je, že s vámi zaměstnavatel zruší pracovní poměr ve zkušební době a vy budete do porodu v pracovní neschopnosti, když máte rizikové těhotenství.

• 19. 7. 2019 14:25

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Je to zaměstnavatel, s kterým byste se mohla domluvit, aby Vás nechal v pracovním poměru až do konce neschopenky a pak Vám ukončil pracovní poměr ve zkušební době, abyste na PPM mohla nastoupit v ochranné lhůtě? Aby Vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství. To totiž pořád budete ve zkušební době, protože ta po dobu Vaší nemoci stále bude trvat. Protože jste tam krátce a když Vám poměr ukončí ve zk. době teď (což může), tak nestihnete nástup na PPM v ochranné lhůtě, která je sice 180 dnů od skončení pracovního poměru, ale jen v tom případě, že ten poměr aspoň těch 180 dní trval. Při kratším trvání poměru je ochranná lhůta tak dlouhá, jak dlouho poměr trval. A taky pro nárok na PPM musíte nasčítat aspoň 270 kal. dnů pojištění ve dvou letech před nástupem na PPM. Doba nemoci při trvání pracovního poměru se do toho počítá, ale doba nemoci po skončení poměru se do tohoto nepočítá. To by asi bylo nejlepší řešení, pokud by teda náhodou neuvažoval o tom, že Vám poměr nebude rušit vůbec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).