Hlavní navigace

EXEKUCE

  • (neregistrovaný) 194.228.32.---

    22. 7. 2019 11:19

    Dobrý den, prosím o radu. Už si nevím rady. Zaměstnanec má dvě děti. ani s jedním nežije ve společné domácnosti. Na jedno ma soudne stanovene alimenty - mam rozsudek. Na druhe nema soudne stanovene alimenty, ale mam v ruce na poste overenou Dohodu o peci na dite, ze bude alimenty platit. A ted otazka.. Vedeni mi rika, ze pokud mam soudne stanovene alimenty, tak NEPOCITAM deti do vyzivovanych pri vypoctu srazky exekuce. Kdyz nemam zadny papir v ruce, tak mu je tam pocitam. Me to prijde tedy nelogicke, ze nekdo muze byt lempl a nedoda mi nic a ja o tom nemusim tedy vedet a musim mu pocitat deti do vyzivovanych pri vypoctu exekuce. A kdyz mi to nekdo doda, tak pak bude mit vlastne vyssi srazku ze mzdy, pze mi dodal potrebne? Prosim prosim poradí nekdo? ja jsem tedy volala i na exekutorsky urad , ze mam podezreni, ze ma soudne stanovene alimenty, ale nemam nic v ruce a ona mi rekla, ze pak skutecne deti do vyzivovanych pocitat... mezitim mi to on dolozil a ja mu ted reknu, ze mu je tam pocitat nebudu,kdyz to dolozil a zbyde mu mene penez ze mzdy? nechce se mi tomu verit, ale nevim, kde bych nasla spravnou odpoved. Dekuji Vam

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2019 11:47

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Nenapsala jste, jaké má exekuce, ale jestli správně chápu, není žádná z exekucí na výživné. V tom případě obě děti počítáte do vyživovaných osob, bez ohledu na to, jestli platí na základě dohody nebo rozhodnutí soudu. Soudně stanovené výživné a exekuce na výživné je rozdíl. Pokud platí dobrovolně soudem stanovené výživné, tak to není exekuce.

    • 22. 7. 2019 12:16

      HankaS (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

      PArdon. NEne exekuce na vyzivnem nema zadne ... ale me prave vedeni tvrdi, ze pokud mam soudne stanovene alimenty, tak pak mu nesmim zapocitat deti do vyzivovanych :( Nenašla byste někde ,prosim, nejaky odkaz, kde je napsano, ze deti do vyzivovanych dam? Abych vedeni mela s cim argumentovat, proc to je tak a ne tak, jak mi tvrdi ? dekuji

    • 22. 7. 2019 17:21

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Nařízení vlády č. 595/2006 Sb. § 1.

      S vaším vedením to možná bude náročnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).