Hlavní navigace

Exekuce na výživné

 • (neregistrovaný)

  22. 7. 2019 19:01

  Dobrý den, manžel má několik exekucí. Jednak má exekuci na běžné výživné, které je 6500,- dále má exekuci na dlužné výživné a potom má několik dalších přednostních exekucí (trestná činnost, OSSZ a VZP). Plat má cca 25 tisíc čistého. Tenhle měsíc jsem byla nemile překvapená, když mi od exekutora přišlo málo peněz, které nebyly ani ve výši běžného výživného. Hádám se se mzdovou účetní, že musela udělat chybu, že výživné má přednost před ostatními přednostními exekucemi, protože nezáleží v jakém pořadí to výživné přišlo. Nebo se mýlím? Kolik bych měla po novu dostávat? Manžel je sám, další vyživovací povinnost nemá.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2019 6:23

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Výživné má přednost jenom v druhé třetině. Z první třetiny se dál sráží podle pořadí. Došlo ke změně částky zabavitelné bez omezení, která se přičítá k druhé třetině. Pokud tedy výživné není první v pořadí, vychází mi jen 6.190,- na běžné výživné a dlužné výživné bude dál narůstat.

  • 23. 7. 2019 6:25

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Exekuce na výživné má přednost pouze v jedné třetině, ve druhé třetině má přednost podle pořadí doručení prvnímu plátci a třetí třetina zůstává zaměstnanci. Také se od 1.6.2019 zvýšila částka zabavitelná bez omezení, což přineslo výhodu dlužníkovi, že mu zůstává více peněz a méně peněz zbývá na srážky.
   Takže příště se nehádejte se mzdovou účetní a nejdříve si ověřte, zda nenastala nějaká změna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).