Hlavní navigace

Kontrola z OSSZ + oprava

• (neregistrovaný) 213.19.100.---

29. 7. 2019 19:32

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Má k nám do firmy přijít kontrola z OSSZ, nikdy jsem ještě tuto kontrolu neměla. Ve firmě jsem krátce, můžete mi řící, jak taková kontrola probíhá nebo co mám očekávat? Když jsem dála kontrolu, tak jsem zjistila po bývalé účetní chybu. V roce 2018 z července. jedná se o DPČ, odvedlo se SP a ZP. Nemělo tak být. Můžete mi poradit, zda lze tuto chybu opravit? Nikdy jsem se s tímto nesetkala. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 7. 2019 21:37

muška (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Dobrý večer, vyčkejte na kontrolu a určitě Vám poradí chyby napravit. Budou chtít mzdové listy za uvedené období, kopie evidenčních listů důchodového zabezpečení, mzdové náklady za jednotlivé měsíce kontrolovaného období a průměry pro ev. kontrolu vyplacených náhrad při pracovních neschopnostech.
      Určitě Vám hlavu neutrnou a poradí. Já jsem několik kontrol zažila - přeji hodně štěstí.

• 30. 7. 2019 7:00

den (neregistrovaný) 91.245.28.---

Děkuji moc za radu.Takže tu chybu nemusím napravovat nyní a počkat, až na kontrolu? Oni nám hlavu asi neutrhnou, ale náš šéf je dost přísný . Spíš jsou obavy z něho.

• 30. 7. 2019 7:07

den (neregistrovaný) 91.245.28.---

Ještě mám menší dotaz, u toho zaměstnance, kde byl zjištěn přeplatek na SP, tak je i na ZP. Tam se bude provádět oprava zároveň? Zaměstnanec už u nás ve firmě nepracuje. Děkuji

• 29. 7. 2019 22:03

inzinyrka (neregistrovaný) ---.infos.cz

Dobrý den, jestliže jste dovedli pojistné tam, kde nemělo být odvedeno, vznikl přeplatek na pojistném. Ten bude v protokolu o kontrole vyčíslen a pak vrácen, pokud nemáte u OSSZ nějaký nedoplatek (penále z pozdní úhrady pojistného apod.). Buďte v klidu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).