Hlavní navigace

Služby poskytnuté neplátcem DPH z JČS na nemovitosti v ČR

  • (neregistrovaný) 141.170.139.---

    31. 7. 2019 10:45

    Dobrý den, jsme stavební firma v ČR, plátce DPH v ČR a stavíme výhradně v ČR. Jako dodavatele máme i slovenské firmy, PO i FO, kdy nejsou registrováni k DPH na Slovensku ani v ČR. Tito dodavatelé nám fakturují jako neplátci a dle jejich účetní jsou služby poskytované na nemovitosi v JČS ve výjimkách kdy není potřeba aby se oni registrovali jako IO a fakturovali nám v režimu RCH a my jako odběratelé nemáme povinnost vykázat v DPH v ř. 12,13 a 43,44. Já se domnívám, že tomu tak není a máme povinnost daň přiznat s nárokem na odpočet. Kde získat DIČ SK, když nám není z fakturace známo?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2019 10:49

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      slovenští dodavatelé nejsou povinni se v ČR registrovat k DPH, vy ale máte povinnost odvést DPH na výstupu dle §108/3/a) bod 1. ZDPH, spočítáte DPH a uvedete v ř. 12 (13) a v případě nároku na odpočet v ř. 43 (44), zároveň uvedete v KH A.2 (neuvedení DIČ je tolerováno jako propustná chyba)

    • 31. 7. 2019 10:53

      Loocie (neregistrovaný) ---.izolting.cz

      Díky...tak nějak jsem si to myslela. A slovenští dodavatelé mají povinnost se registrovat jako IO na Slovensku?

    • 31. 7. 2019 11:03

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      nemají povinnost se registrovat ani v SR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).