Hlavní navigace

Dar FO s handicapem

  • (neregistrovaný) 46.135.84.---

    31. 7. 2019 23:39

    Dobrý den,

    podnikám a rád bych své mamince, která potřebuje pro svůj pohyb elektrický invalidní vozík, daroval nový.

    Lze tento dar rodinnému příslušnikovi odečíst od základu daně?

    Děkuji Vám za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2019 8:19

      vladík

      Dar pro fyzickou osobu si můžete odečíst ( nezáleží na tom, že je to vaše maminka ), ale musíte splnit podmínky §15 Zákona o daních z příjmů, přečtěte si odstavec 1, hlavně část o darech fyzickým osobám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).