Hlavní navigace

Nákup zboží v eu a prodej do 3 temi

 • (neregistrovaný) 84.42.182.---

  1. 8. 2019 11:43

  Dobrý den, byl by někdo ochotný po lopatě vysvětlit jak má postupovat český plátce DPH při nákupu zboží v EU a rovnou prodej do 3-ti zemi- Setkávám se poprvé a nemohu se dopátrat zaúčtovaní a do kterých řádku na vstupu i výstupu v přiznáni.
  Děkuji všem ochotným.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2019 13:58

   Miluškaaa

   Dobrý den,

   pokud nakupujete z Eu, musíte si ověřit platnost dič. Ověříte na VIESu (zadejte do vyhledávače, naskočí vám stránka - vat number validation). pokud bude platné, můžete dát do řádku 3 (nebo 4) DPH - pořízení zboží z jiného členského státu, zároveň řádek 43.

   Pokud prodáváte do třetích zemí, tak potom je to vývoz a musíte mít razítko cla, potom teprve dáte do dph - č. 22 vývoz zboží mimo EU.

  • 2. 8. 2019 14:02

   alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

   do ř. 22 se ale dává vývoz z ČR mimo EU, toto je spíše prodej s místem plnění mimo ČR
   doporučuji kontaktovat daňového poradce, bez znalosti smlouvy (např. kde dochází k převodu vlastnického práva ke zboží) nelze správně odpovědět

  • 2. 8. 2019 14:49

   vladík

   Pokud nakupuje v JČS EU a v něm proběhne i vývoz z EU do 3. země, e to plnění mimo tuzemsko, ř.26, ale ohlídala bych si jestli mu nákupem zboží v tomto JČS EU nevzniká daňová povinnost tam, ale jak psala alli záleží na přesném znění smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).