Hlavní navigace

Výpověď od zaměstnavatele a co dál?

• (neregistrovaný) 90.183.134.---

8. 8. 2019 8:24

Dobrý den,
    vím,že můj dotaz je složitější,ale prosím, jestli by mi někdo aspoň trošku poradil.
    Je mi 52 let, do důchodu mám 13 let. Ted jsem dostala po 30-ti letech výpově´d z důvodu reorganizace.
    Rozeslala jsem životopisy,reaguji na inzeráty,ale v mém věku o mě není zájem.
    Budu se muset jít zaregistrovat na úřad práce,ale nevím na jak dlouho je to možné. 13 let je opravdu
    ještě dlouhá doba.Poradil by mi někdo nějakou, co se v takovém případě dá dělat?
    Předem moc děkuji Miluška

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2019 8:37

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Podporu v nezaměstnanosti budete pobírat max. 8 měsíců a během této doby shánět práci. Taky se můžete na ÚP informovat o rekvalifikaci. Jinak berte to tak, že nejste jediná, kdo je ve stejné situaci jako vy a musí se s touto situací poprat.

• 8. 8. 2019 9:16

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Paní také nepíše, jakou má kvalifikaci, v jakém oboru pracuje, o jaký region se jedná apod. Za určitých podmínek by mohla sama podnikat, pokud ano, možná si řekne, že měla odejít sama a dřív. Takže těžko radit.

• 8. 8. 2019 10:10

Návštěvník (neregistrovaný) 62.77.71.---

Určitě nespoléhejte na úřad práce, tam vám práci nenajdou (osobní zkušenost) ! Ti si jen udělají čárku za Vaší návštěvu a nazdar ....

• 8. 8. 2019 10:26

Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

Milá Miluško,
      zaměstnavatelé dnes už většinou nehledají zaměstnance na 30 let.

Hranice 50 let, která dříve představovala problém při získávání zaměstnání, se dnes posunula na 60. Pokud si sama budete myslet, že je ve vašem věku problém, a ještě to třeba při výběrovém řízení několikrát zdůrazníte, tak se z toho opravdu problém stane. Zkuste svůj věk využít - zkušenosti životní i pracovní, nadhled ...

Pokud Vám na životopisy nepřišly odpovědi, zkuste se podívat, zda jej máte vhodně sestavený, jak máte sestavený průvodní dopis a zda se hlásíte na odpovídající pracovní pozice.

Ať Vám to brzy vyjde!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).