Hlavní navigace

Výživné a nepřednostní exekuce s lepším pořadím

• (neregistrovaný) 195.39.54.---

9. 8. 2019 11:57

Dobrý den, sice jsem tu hledala, ale raději se zeptám... Zaměstnanec, dlužné výživné a zároveň nepřednostní pohledávka, avšak s lepším časovým pořadím. Čistá mzda 16 155. Program mi neustále nutí, že na výživné mám srazit 6484 a na nepřednostní s lepším pořadím nic. Což si zase nemyslím já. Nebo je to tak správně? Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 8. 2019 12:12

Jiřina P. (neregistrovaný) 158.169.150.---

Pokud už jste srážela dříve na nepřednostní pohledávku (lepší časové pořadí záleží na tom, kdy jste obdržela soudní rozhodnutí) tak pokračujete ve srážení jedné třetiny na nepřednostní. Druhou třetinu začnete srážet na přednostní.

• 9. 8. 2019 12:24

Katka00 (neregistrovaný) ---.jihotrans.cz

Já bohužel nesrážela, jedná se o nového zaměstnace. U předchozího se ale se na nepřednostní sráželo, výživné ještě nebylo. Děkuji:-)

• 9. 8. 2019 16:35

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Je jedno, jestli už se sráželo nebo ne. Teď máte na stole nepřednostní exekuci a exekuci na dlužné výživné. Ta nepřednostní byla prvnímu zaměstnavateli doručena dříve než ta exekuce na dlužné výživné, je to tak? Na 1. pořadí tedy máte nepřednostní a na 2. pořadí dlužné výživné, ano?
      V tom případě půjde 1. třetina ve prospěch nepřednostní pohledávky (3242 Kč) a 2. třetina (plus případná částka zabavitelná bez omezení, která ale v uvedeném případě není, tzn. 3242 Kč) ve prospěch dlužného výživného.
      Z první třetiny se totiž vždy uhrazují pohledávky dle svého pořadí.
      Nemáte někde něco špatně zadáno?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).