Hlavní navigace

Lékařské prohlídky

 • (neregistrovaný) 90.180.92.---

  12. 8. 2019 14:33

  Dobrý den, prosím o radu. Zakládáme malé s.r.o. dva jednatelé a budeme zároveň zaměstnanci. Budeme pobírat odměnu jednatele i mít HPP. Jedná se o projekční činnost.
  Musíme mít vstupní prohlídky od lékaře nebo firma i vlastního lékaře nebo stačí zajít ke svému dr? děkuji moc za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 8. 2019 19:58

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.200.broadband17.iol.cz

   Nejsem si zcela jist, zda jsem vás dobře pochopil. Zakládáte s. r. o., v kterém budete jednateli a zároveň i zaměstnanci, tedy mezi s. r. o. a vámi jako fyzickými osobami vznikne pracovněprávní vztah.

   V případě, že budete zaměstnanci na HPP, musíte absolvovat vstupní pracovnělékařskou prohlídku (později i periodické prohlídky). Zda ji musíte absolvovat u lékaře, který vašemu s. r. o. bude poskytovat pracovnělékařské služby, nebo budete moci je absolvovat každý u svého registrujícího lékaře, se odvíjí od toho, do jaké kategorie bude vámi vykonávaná práce zařazena. To nelze takto v diskusi jednoznačně určit, např. budete-li při výkonu práce řídit motorové vozidlo, budete muset vstupní pracovnělékařskou prohlídku absolvovat u lékaře, který bude s. r. o. poskytovat pracovnělékařské služby. Avšak i v případě, že budete moci pracovnělékařskou prohlídku absolvovat u svého registrujícího lékaře, bude s. r. o. povinno si zajistit lékaře, který mu bude poskytovat pracovnělékařské služby, neboť jejich obsah je mnohem širší, než pracovnělékařské prohlídky.

   Vzhledem k tomu, že s. r. o. bude zaměstnávat zaměstnance, bude povinno zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví při práci v mnohem širším rozsahu. Ze základními povinnostmi se můžete seznámit na adrese:
   http://bozppo-neu.cz/wp-content/uploads/2019/03/minimum_bozp_2.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).