Hlavní navigace

Neplacené volno

 • (neregistrovaný)

  14. 8. 2019 1:40

  Dobrý den,
  potřebovala bych poradit. Plánuji na příští rok dovolenou dlouhou 9 dní. Jenže naše firma má povinnou letní odstávku 7 dní plus ještě dovolená na vánoce. Potřebovala bych vědět o kolik peněz bych přišla kdybych si vzala na 9 dní neplacené volno, s tím že 7 dní v jednom měsíci a 2dny v tom dalším. Dělám 12ti hodinové směny na krátký, dlouhý týden. Přijdu díky tomu i o bonusy za celý měsíc nebo jen za ty dny kdy bych měla NV? Nárok na 13.plat bych taky ztratila?
  Děkuji za rady

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 8. 2019 2:27

   tomis

   Nevím, kolik dnů připadá na období kolem Vánoc, ale i když budu předpokládat, že firma poskytuje jen 4 týdny dovolené, tak i s těmi 9-ti dny, které potřebujete mimo povinnou dovolenou, byste se měla zhruba vejít do 20 dní.
   U neplaceného volna musíte počítat s tím, že za Vás zaměstnavatel odvede zdravotní pojištění 13,5% z minimální mzdy připadající na dobu NV.
   O vyplacení či nevyplacení bonusů nebo 13.platu rozhoduje zaměstnavatel. Je však pravděpodobné, že NV zejména výši bonusů ovlivní.

  • 14. 8. 2019 6:58

   Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

   Z dotazu není jasné, kdy myslíte dny kalendářní a kdy pracovní. Pokud máte 4 týdny dovolené, tak u vás je to asi 13 pracovních dnů.
   ZP už se nedoplaci za dny neplaceneho volna, ale řeší se jen doplatek do minima za celý kalendářní měsíc.
   Jestli myslíte bonusy u daňového zvýhodnění na dítě, tak na ně je v měsíci nárok, pokud dosáhnete poloviny minimální mzdy. Ale to se případně může vyrovnat v RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).