Hlavní navigace

Uplatnění DPH u pronájmu neplátcům

  • (neregistrovaný) 46.231.73.---

    21. 8. 2019 10:07

    Prosím poradí někdo s uplatněním DPH? Fyzická osoba plátce DPH vlastní dům, byty v domě pronajímá neplátcům DPH.
    Když koupí do bytu, který pronajímá např. varnou desku, ledničku může si uplatnit DPH nebo nemůže?
    Vím, že u oprav a drobných režijních nákupů neuplatňujeme a teď ta větší částka mě zarazila.. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 8. 2019 22:04

      tomis

      Nájem nemovité věci je dle §56a osvobozen od daně bez nároku na odpočet, tudíž si uplatnit resp. nárokovat odpočet DPH nemůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).