Hlavní navigace

Zkrácený úvazek a dovolená

• (neregistrovaný) 195.47.41.---

22. 8. 2019 12:31

Dobrý den, mám sjednanou smlouvu na 30h.týdně,ale odpracuji většinou 150-160h.za měsíc.Nyní jsem čerpala 14 dní dovolené / 80 hod./ a odpracovala v tom měsíci 120 h.Celkem hodin za měsíc mám 200h.Můj dotaz je,jestli mi zaměstnavatel může dávat tolik hodin,jestli by nemělo být včetně dovolené+ odpr.hodiny celkem taky do 160h.Můj zaměstnavatel mi vysvětlitl,že to tak budu mít vždy,protože jinak se nepokryjí dny( pracuji v obchodě) .Mě se to upřímně moc nelíbí..Prosím, má na to zaměstnavatel nárok?
    Moc děkuji Alena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 8. 2019 13:36

jasná. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Dotaz se mi jeví hodně chaoticky, nedokážu na něj odpovědět. Přesto vám poradím. Pokud se vám podmínky ve firmě nelíbí, raději si najděte jiné zaměstnání. Zaměstnavatel má zřejmě nedostatek zaměstnanců, takže nepředpokládám, že by došlo ke změně ve váš prospěch.

• 22. 8. 2019 15:15

Alena (neregistrovaný) 195.47.41.---

Děkuji za odpověď, po upřesnění zasílám dotaz znovu.
      Pokud mám 30h. úvazek týdně a odpracuji 170-200 h za měsíc včetně dovolené je to v pořádku?
      Důvod zaměstnavatele je,že pokud čerpám řádnou dovolenou 14 dní,můj ùvazek nelze dodržet, jelikož nepokryjí ostatní směny.
      Já si myslím,že mě jako zaměstnance toto nemusí tak úplně zajímat,že to není mohe starost.
      Toto se děje každý měsíc pokud čerpám nějaké dny dovolené,proto raději se chci ujasnit na co mám nárok.
      Moc děkuji za odpověď

• 22. 8. 2019 17:53

Líba (neregistrovaný) ---.44.broadband10.iol.cz

Především "U zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu; těmto zaměstnancům není možné práci přesčas nařídit." Takže vám nemůže bez všeho souhlasu nařídit práci nad 40 hodin týdně. Přesněji nad hodiny, které máte ve firmě stanoveny.

Možná máte nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu. Za 2 týdny byste měla při rovnoměrně rozvržené pracovní době 60 hodin dovolené a ne 80. Takže jste na těch zmatcích třeba finančně vydělala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).