Hlavní navigace

Ukončení HPP + nepřišel do práce

• (neregistrovaný) 91.245.28.---

2. 9. 2019 8:13

'Dobrý den, měla bych menší otázku. Zaměstnanec nám zaslal doporučeně výpověď 30.08.2019 s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Dnes nepřišel do práce, zaměstnavateli současnému nic nenahlásil, že by dnes neměl přijít do práce. Nikdy jsem se s tímto nesetkala. Jsem začínající mzdová a personální. Můžete mi prosím poradit, co bude nyní následovat, nebo co proti tomu můžeme udělat? Děkuji moc za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2019 8:22

katka2 (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Nikdy jste se nesetkala s tim, že zaméstnanec nepřišel? Důvodů může být tolik, že by se sem nevešly...

• 2. 9. 2019 12:04

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Může být nemocný a bude vám doručena neschopenka, mohl jít na neočekávané ošetření k lékaři, zubaři a přijde, může mít vystavenou ošetřovačku - je fakt, že ve všech těchto případech normálně zaměstnaci zavolají do práce, pokud nejde o úraz, kdy zavolat nemůže.
      Nebo prostě začal "házet áčka" = neomluvenou absenci.
      Ten jeho dopis s výpovědí zaměstnavatel 30.8. převzal?

• 4. 9. 2019 7:20

den (neregistrovaný) 91.245.28.---

Dopis převzal, do práce nepřišel. Už se do neslo do firmy, že dochází na jiné pracoviště.

• 4. 9. 2019 12:11

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

No tak ho povedete na neomluvené absenci, dokud mu nezašlete okamžité zrušení dle § 55 a dokud nedojde k doručení tohoto dopisu (nebo k jeho předání, pokud mu ho někdo ponese osobně). Anebo ho povedete na neoml.absenci, dokud neuplyne výpovědní doba. Teprve při skončení poměru mu vydáte zápočťák. Z nároku dovolené mu můžete sebrat 1 až 3 dny za každý den áčka.
      Co se týká odvodu ZP, tak pokud budete mít potvrzeno, že je odváděno ZP alespoň v minimální výši v té druhé firmě, nemusíte ho odvádět vy (takže byste to po něm nemuseli vymáhat).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).