Hlavní navigace

Prodej zboží EU - dodáno do 3 země

  • (neregistrovaný) 85.93.187.---

    3. 9. 2019 9:16

    Dobrý den,
    pokud prodávám zboží odběrateli do EU ( faktura vystavená na odběratele EU, souhrnné hlášení ), DPH řádek prodej do EU, ale zboží je přímo dodáno do 3 země.
    Jde o stejný prodej, jak by bylo zboží dodáno přímo odběrateli EU?
    Zde nejde o žádné proclení a JSD, ř. 7 DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2019 11:14

      mar* (neregistrovaný) ---.keestrack-cz.com

      Zboží jede z našeho závodu CZ přímo do 3 země. Zboží včetně dopravy, kterou zajišťujeme fakturujeme odběrateli EU-IT.
      3 země si objednala zboží EU-IT, my CZ vyrobili.
      JSD, celní záležitosti má na starost EU-IT, my uvádíme v souhrnném hlášení?
      Děkuji

    • 3. 9. 2019 11:16

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      nejde o dodání zboží dle §64 ZDPH, ale o vývoz zboží dle §66 ZDPH
      neuvádíte do SH
      pokud nebudete mít vývozní JSD nebo jiný důkazní prostředek o vývozu mimo EU, pak byste měli fakturovat vč. DPH

    • 3. 9. 2019 12:03

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Pokud budete mít všechny celní doklady , pak uvádíte jako vývoz do třetí země v ř. 22 bez daně , mimo KH i SH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).