Hlavní navigace

Zahrnutí majetku do nákladů

  • (neregistrovaný) 37.48.40.---

    4. 9. 2019 14:02

    Dobrý den, minulý rok jsem kupoval bezpilotní letadlo jako FO.
    Následně jsem si založil IČ (OSVČ, nejsem plátce DPH) a nyní dostal potřebná povolení od úřadu pro civilní letectví k provozování leteckých prací. Je nějaká cesta, jak pořizovací cenu bezpilotního letadla zahrnout do nákladů na podnikání? Prodat majetek sám sobě nebo něco podobného?
    Děkuji za radu a přeji hezký den

    Lukáš Holas

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2019 10:37

      emil2 (neregistrovaný) ---.3.broadband11.iol.cz

      Prodat něco sám sobě nelze. Jestli stálo méně než 40t a je to zásoba, zaevidujete ho jako zásobu podle §5 odst. 7 (v DE to bude daňový výdaj), a až ho začnete používat, tak ho vydáte do spotřeby. Jestli stálo 40t a víc, vložíte ho do obchodního majetku a budete ho odpisovat ze vstupní ceny. Vstupní cenu zjistíte podle §29 odst. 1 písm. a) resp. d) zákona o dani z příjmu - záleží na uplynulé době mezi pořízením a vložením do OM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).