Hlavní navigace

Odebrání osobního příplatku zpětně

 • (neregistrovaný)

  4. 9. 2019 14:49

  Dobrý den, ráda bych znala názor zkušenějších na následující věc:
  Jsme soukromá výrobní firma a máme mzdové výměry na základ + osobní ohodnocení (základ tvoří 2/3 a osobní tvoří 1/3). Ve mzdovém předpise máme tuto definici - osobní ohodnocení se zaměstnanci vyplácí tehdy, není-li ohrožena minimální úroveň zdrojů pro podnikatelské aktivity společnosti zaměstnavatele. Zaměstnavatel je oprávněn zaměstnanci nárok na osobní ohodnocení nepřiznat.

  V poslední době dostalo několik zaměstnanců výpověď pro nadbytečnost a jejich nadřízený jim odebral osobní ohodnocení v době trvání výpovědní doby. O rozhodnutí odebrání osobního ohodnocení bylo rozhodnuto zpětně - např. 12.8. rozhodl, že odebírá osobní příplatek za červenec. Odebrání tohoto osobního příplatku nadřízený vysvětloval neplněním úkolů a špatnou prací. Na toto neplnění a špatnou práci nebyl zaměstnanec ale vůbec svým nadřízeným písemně upozorněn.
  Zaměstnanec na tuto úpravu své mzdy nebyl vůbec upozorněn - mzdová účetní dostala pokyn osobní ohodnocení nepřiznat a zaměstnanec to zjistil až na výplatní pásce.

  Je to takto v pořádku?

  Děkuji za Vaše názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2019 14:51

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   K odpovědi by bylo zapotřebí znát přesné znění mzdového předpisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).