Hlavní navigace

Ukončený PP, ztráta pracovní smlouvy

  • (neregistrovaný) 193.85.20.---

    5. 9. 2019 11:19

    Dobrý den,

    je zaměstnavatel povinen po ukončení pracovního poměru vydat zaměstnanci kopii/opis pracovní smlouvy v případě, že zaměstnanec tuto pracovní smlouvu ztratil?
    Při výstupu vystaven zápočtový list.
    Děkuji I

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2019 11:47

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Nevím o tom, že by to nějaký zákon zaměstnavateli ukládal, ale také neznám žádného zaměstnavatele, který by takové žádosti nevyhověl.

    • 5. 9. 2019 12:17

      Jasná (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      Zaměstnanec má právo nahlížet do svého osobního spisu, činit si z něho výpisky a pořizovat si stejnopisy dokladů v něm obsažených, a to na náklady zaměstnavatele. A jelikož osobní spis obsahuje i pracovní smlouvu, tak zaměstnavatel musí umožnit zaměstnanci udělat si kopii smlouvy.

    • 5. 9. 2019 12:40

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Viz § 312, odst. 3) - Zaměstnanec má právo nahlížet do svého osobního spisu, činit si z něho výpisky a pořizovat si stejnopisy dokladů v něm obsažených, a to na náklady zaměstnavatele.

      Takže nic o bývalých zaměstnancích.
      Přesto myslím, že opravdu na požádání každý zaměstnavatel (pokud spis nemá už v archivu), klidně opis vystaví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).