Hlavní navigace

Zneužití docházkové karty

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  6. 9. 2019 13:57

  Dobrý den, prosím Vás o Váš názor, jak vážné porušení pracovní kázně je následující případ. Nejradši bychom tohoto zaměstnance ihned propustili: Již delší dobu jsme měli podezření, že jeden montážní pracovník nedodržuje pracovní dobu a zneužívá čipovací kartu na docházku - náš výrobní závod je docela rozlehlý, skládá se z více budov. Tento zaměstnanec pracuje na různých budovách a často také jezdí na montáže mimo město, takže mu zřejmě jeho absence několikrát prošla bez povšimnutí v době, kdy jeho přímý nadřízený měl dovolenou. Zjistili jsme, že opustil bez dovolení svoje pracoviště a z kamerového záznamu jsme zjistili, že konec jeho pracovní směny provedla úplně cizí osoba (zřejmě jeho otec). Na kameře je vidět, že cizí člověk přichází k docházkovému terminálu a jeho kartou čipnul odchod z pracoviště.
  Zaměstnanec je u nás zaměstnán od května 2019. Během zkušební doby s ním problémy nebyly. V srpnu dostal písemné upozornění na neuspokojivé pracovní výsledky (kde bylo popsáno k čemu konkrétně došlo) a na porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů (pracovní kázeň) - byl přistižen při kouření mimo vyhrazené prostory a mimo stanovené přestávky v práci.

  Děkuji za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2019 14:27

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Jeho pracovní náplní je přítomnost na pracovišti?

  • 9. 9. 2019 7:43

   om (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Dle mého názoru méně závažné porušení. Upozorněte zaměstnance, že za něj nikdo nemůže čipovat odchod, případně pokud máte podloženo vytkněte nepřítomnost na pracovišti apod.,pokud se můžete opřít o záznam z kamer(vše patřičně nahlášeno). Případné propuštění raději konzultujte s právníkem.
   Zaměstnanci totiž většinou spory u soudu vyhrají.

  • 9. 9. 2019 15:13

   JirkaZ (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz

   Prostudujte rozsudek NS - 21Cdo2596/2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).