Hlavní navigace

Potvrzení pro zaměstnavatele druhého z poplatníků

• (neregistrovaný) 31.30.115.---

6. 9. 2019 17:03

Dobrý den,
    trošku jsem teď zaváhala. Zapomněla jsem nové kolegyni vystavit potvrzení pro manžela při nástupu v loňském roce. Takže jsem vystavovala na její žádost teď a zaváhala jsem - děti si neuplatňuje, ale jaké jim tam dát datum vystavení? Můžu nechat dnešní (tudíž letošní)? Nebude v tom problém? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2019 20:21

AndreaŠ (neregistrovaný) 185.246.210.---

Podle mne Vy nemáte povinnost Potvrzení vystavovat automaticky, ale vždy na žádost zaměstnance, takže Vy jste nezapomněla. Problém ale může mít druhá účetní, pokud daňové zvýhodnění bez tohoto papíru zaměstnanci uplatňovala. Asi bych se s ní spojila a domluvila.

• 7. 9. 2019 15:17

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

PS. "Druhá" účetní Vám ani nesmí, jako cizí osobě říct, že daný zaměstnanec u firmy jejího zaměstnavatele pracuje. Zde není co k řešení. Aktuální žádost o vystavení potvrzení = aktuální datum potvrzení.

• 7. 9. 2019 16:22

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

V praxi to ovšem probíhá i tak, že když ta druhá účetní potřebuje mít to potvrzení o neuplatňování dětí založené s určitým datem vystavení (ať už mně zavolá ona sama nebo s tím přijde náš zaměstnanec), tak si ověřím, jestli jsem mu děti neuplatňovala. A když ne, to potvrzení s datem vystavení jak potřebuje vystavím. A naopak, když se stane, že to chybí mně, druhá účetní také vyhoví. Nevidím důvod, proč dělat naschvály a odmítat, když by z toho svého opomenutí měla jiná účetní nepříjemnosti. Když ale zaměstnanec přijde, že potřebuje potvrzení o neuplatňování a nic dalšího neřekne, vystavím s aktuálním datem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).