Hlavní navigace

Růžový papír prohlášení daně

• (neregistrovaný) 51.77.147.---

6. 9. 2019 17:44

Dobrý den,

dne 2.9. jsem nastoupil do zaměstnání a zaměstnavateli v jednom formuláři týkajícího se mých osobních údajů jsem vyplnil, že danové prohlášení budu uplatňovat u firmy.

Pokud tomu dobře rozumím, tak bych měl následně dostat k podepsání prohlášení k dani (růžový papír). Díky tomu bych měl tedy získat slevu na dani ve výši 2070Kč měsíčně.

Mne zajímá, do kdy, pokud je zde nějaká lhůta mi musí zaměstnavatel dát k podepsání tento formulář?

Děkuji, Petr

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2019 18:52

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Aby vám mohl uplatnit slevu už za září, musíte ho podepsat do 30-ti dnů od nástupu. Nemusíte ale čekat, až vám ho zaměstnavatel dá. Můžete si ho ze stránek mfcr.cz vytisknout sám, vyplnit a předat zaměstnavateli.

• 6. 9. 2019 18:59

Petr Kolář (neregistrovaný) ---.ip-51-77-147.eu

Ještě bych měl prosím doplňující otázečku.

Pokud jsem nastoupil od září u nového zaměstnavatele, musím mu od bývalého doručit formulář Potvrzení o zdanitelných příjmech ? Vystaví mi ho bývalý zaměstnavatel již nyní? Žádné další příjmy od býv. za-tele již mít 100% nebudu.
      na různých forech (i zde) jsem četl, že bych si já o to měl požádat až na zacátku roku, ale zase jinde lidé píší, že mi to má býv. zam. vydat po skončení PP.

Já vlastně uplatňuji pouze slevu na poplatníka daně ve výši 2070Kč ,kterou mi na základě růžového papíru uplatňuje zaměstnavatel, nic jiného.

• 6. 9. 2019 23:07

Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

Můžete si potvrzení o zdanitelných příjmech vyžádat už teď po zpracování mezd za srpen, ale schovejte si ho a po skončení roku ho předáte tomu zaměstnavateli, u kterého budete žádat o roční zúčtování daní. A můžete žádat u toho, kterého jste měl jako posledního v roce a měl u něj podepsané prohlášení. Poslední tedy nemusí být zrovna ten, u kterého jste teď. Anebo budete podávat přiznání, pak potvrzení přikládáte k němu. Já jsem radši, když zaměstnanci žádají o vystavení až po skončení roku nebo na konci roku, protože když si ho vyžádají po skončení zaměstnání, tak to pak chtějí znovu, protože si to někam založili.

• 7. 9. 2019 9:09

Petr Kolář (neregistrovaný) ---.ip-51-77-147.eu

Děkuji Vám velice za Váš čas a laskavost při vysvětlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).