Hlavní navigace

paušální výdaje

  • (neregistrovaný) 46.135.77.---

    8. 9. 2019 3:47

    Zdravím, mám cca 4 roky pozastavenou živnost, kdy jsem si vedl daňovou evidenci. Od nového roku bude živnost opět "aktivní" a chci přejít na paušální výdaje. Poradí někdo zda se musí něco upravovat, ohlašovat na FÚ apod.? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2019 8:43

      vladík

      Vzhledem k délce přerušení živnosti jste byl povinen upravit základ daně dle §23/8 ZDP už v roce přerušení živnosti, pokud jste to neudělal, tak bych upravila nyní při přechodu na jiný způsob uplatňování výdajů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).