Hlavní navigace

Účtenka označená jako kopie

  • (neregistrovaný) 89.102.172.---

    9. 9. 2019 10:20

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak byste zaúčtovali. Jedna zahraniční účtenka (za naftu) přiložená u cesťáku za cestu do Švýcarska, v obvyklé formě na termopapíru, je označená jako Kopie a několik vykřičníků u toho :-).
    Účtovali byste jako daňový nebo daňově neuznatelný náklad?..... Účtenku zaúčtovat musím, je to od šéfa firmy :-).
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2019 21:37

      tomis

      Držte se toho, zda jsou na účtence všechny nutné náležitosti zjednodušeného daňového dokladu dle §30a (do 10 tis.Kč), příp. daňového dokladu dle §29. Pokud ano, zaúčtujte jako daňový náklad.

    • 9. 9. 2019 22:27

      elina (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Děkuji za reakci, ale nešlo mi o DPH (je to zahraniční nákup PHM, takže mimo naše DPH), ale spíš o daň z příjmu a daňovou uznatelnost. Nebo i přes to byste to posuzoval pouze podle těchto kritérií?

    • 10. 9. 2019 9:45

      tomis

      Daňově uznatelné jsou náklady stanovené zákonem "ve výši prokázané poplatníkem", jak je uvedeno v úvodu §24 zákona o daních z příjmů. Jestli je na dokladu napsané kopie, ale jinak obsahuje všechny důležité údaje, kterými jste schopna prokázat pořízení, a náklad slouží k dosažení, zajištění a udržení příjmu (PHM použité k podnikání tuto podmínku splňuje), můžete účtovat jako daňový náklad.

    • 10. 9. 2019 12:02

      elina (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).