Hlavní navigace

Opravná položka

  • (neregistrovaný) 128.0.189.---

    9. 9. 2019 14:45

    Dobrý den, pokud se budu řídit viz. níže, jak zaúčtuji Opravnou položku u nepromlčených pohledávek? A bud to daňově? Moc děkuji za radu.
    § 8a

    Opravné položky k nepromlčeným pohledávkám splatným po 31. prosinci 1994

    (1) Opravné položky k nepromlčeným pohledávkám, jejichž tvorba je výdajem (nákladem) na dosažení, zajištění a udržení příjmů1) a ke kterým nejsou vytvářeny opravné položky podle § 5 a 5a, mohou v období, za které se podává daňové přiznání, vytvářet poplatníci daně z příjmů, kteří vedou účetnictví, za podmínky, že od konce sjednané doby splatnosti pohledávky uplynulo více než

    a) 18 měsíců, až do výše 50 % neuhrazené rozvahové hodnoty pohledávky,

    b) 30 měsíců, až do výše 100 % neuhrazené rozvahové hodnoty pohledávky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).