Hlavní navigace

Paní Jasná - PROSÍM - přednostní pohledávka výživného

• 46.33.115.---

10. 9. 2019 9:05

Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuce na výživné.
    z usneseni - … na dlužném výživném ke dni 31.3.2019 ve výši 4.500,- a za dobu od 1.4. do 31.8.2019 ve výši 650,- Kč celkem tedy 11.000,- Kč a dále pro výživné od 1.9.2019 ve výši 2.000,- Kč každého měsíce předem".
    Tzn. že od srpna budu srážet 2.000,- na výživné + částku z 11.000,-, tak aby zůstalo životní minimum ?Zaměstnanec je ženatý, ale teď dítě s manželkou nemá. Má ještě jedno dítě, s nějakou jinou paní, o kterém oficiálně nevím. Nežije s ním ve společné domácnosti a jestli platí nebo ne, nevím. Žádnou jinou exekuci nemá
    Moc děkuji a přeji hezký den. MJ

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2019 9:47

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Do doby, než vám doloží existenci toho druhého dítěte, počítejte jen jednu vyživovanou osobu. Ptala jste se ho na to druhé dítě? Třeba ani neví, že ho můžete počítat do osob, které je povinen vyživovat.

Vzhledem k tomu, že nemá jinou exekuci, budete srážet z obou třetin + částky zabavitelné bez omezení.

Nějak mi ten dluh na 11.000 nevychází. 4.500 + 5 x 650 = 7.750

• 10. 9. 2019 9:57

MJ

Dobře. Děkuji moc. Částku 11.000 ještě ověřím, taky se mi to nezdá. A ještě srazím 2.000 a pak teprve dluh ? MJ

• 10. 9. 2019 9:56

Jasná (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Zaměstnanci uplatníte do vyživovaných osob manželku + pokud vám prokáže, že platí výživné na nějaké dítě (nesmí to být dítě na které je exekučně stanoveno výživné). Klasicky spočítáte exekuční srážku jako u přednostní exekuce a 2/3 srazíte na výživné a pokud ještě něco zbude, tak srazíte na dlužné výživné. Pokud by na srážky zůstalo méně než 2 000,-Kč, pak srazíte jen tu výši, kterou můžete ze zákona srazit a zbytek do 2 000,- započítáte k dlužnému výživnému. Samozřejmě za předpokladu, že nemá jinou exekuci, ale to už jste psala v minulém dotazu. Já teda nejsem odborník na vysvětlování, proto by bylo lepší, až budete provádět srážku, napsat výši čisté mzdy a překontrolovala bych vám , jestli to máte správně spočítané.

• 10. 9. 2019 10:04

MJ

Takže uplatním jen manželku. Na dítě, na které je teď exekuce tedy ne. A o jiném dítěti oficiálně nic nevím, nic nedoložil. MJ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).