Hlavní navigace

Krátkodobé půjčovné auta

  • (neregistrovaný) 188.246.98.---

    10. 9. 2019 11:12

    Dobrý den, prosím o konzultaci situace s půjčením auta v autopůjčovně. CZ plátce si půjčí auto v DE, na dokladu o půjčovném je VAT GB. Vztahuje se na toto reverse charge?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2019 12:14

      elina (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Podívejte se na § 10d ZDPH. Místo plnění je v zemi, kde se auto převzalo - pokud to bylo v cizině, tak mimo české DPH (a tedy žádný reverse charge) a doklad vč. cizího DPH je v pořádku (celé dáte do nákladů).

    • 10. 9. 2019 13:02

      kelleys (neregistrovaný) ---.kapazlin.cz

      Děkuji za reakci, na obdržené faktuře není o DPH vůbec žádná zmínka, je uvedeno VAT naší společnosti a VAT půjčovny, částka celkem. Zakládá nám toto povinnost registrovat se k DPH v DE?

    • 10. 9. 2019 19:23

      elina (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Pročtěte si ten paragraf a porovnejte se svým případem (kde bylo auto převzato, jak dlouhý to byl pronájem atd.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).