Hlavní navigace

změna mzdového výměru

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    11. 9. 2019 7:57

    Dobrý den,
    mám malou úklidovou firmu.Pracovnice jsou odměňované na základě minimální a zaručené mzdy.
    Musím jim pokaždé přepsat - změnit mzdový výměr, když se tato mzda podle zákona změní? Výši mzdy samozřejmě dostanou
    podle zákona.Mě jde o papírovou změnu?
    Děkuji Karel

    • 12. 9. 2019 19:40

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Zákoník práce § 113 odst. 4

      Dojde-li ke změně skutečností uvedených ve mzdovém výměru, je zaměstnavatel povinen tuto skutečnost zaměstnanci písemně oznámit, a to nejpozději v den, kdy změna nabývá účinnosti.

      Tak že buď změníte mzdový výměr a nebo budete písemně informovat zaměstnance o změně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).