Hlavní navigace

Přeprava do Norska, švédska

  • (neregistrovaný) 217.196.115.---

    11. 9. 2019 10:11

    Dobrý den,
    chtěl jsem se zeptat - když jsme česká firma (český DIč), kupujeme přepravu od české firmy (české Dič). Ta přeprava je např. z ČR do švédska a Norska a potom zpět. Je ta faktura s českým DPháčkem? např. 65000 + 21% DPH (i když je tam to Norsko)? Nebo by měly být dvě cenovky? že za švédsko 55000+DPH a do norska 10.000 a od DPH osvobozeno?
    děkuji za pomoc, protože podle objednávky to účtujeme celé i DPháčkem....a teď si nejsme jistí, jestli je to dobře.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2019 10:31

      vladík

      Pokud fakturace probíhá mezi dvěma tuzemskými plátci DPH, je tam správně česká DPH, bez ohledu na to kde se přeprava uskuteční ( tedy pokud jde o přepravu zboží )

    • 11. 9. 2019 10:35

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      dotaz jsem špatně pochopila, myslela jsem, že se tazatelka ptá na vystavení faktury
      kdyby ale česká firma fakturovala přepravu do Norska české firmě - vývozci zboží, pak by mohla být tato přeprava osvobozena dle §66 ZDPH nebo ne?

    • 11. 9. 2019 10:49

      kamioňáci (neregistrovaný) 217.196.115.---

      Dobrý den,
      máme kamiony, převážíme zboží. Vystavujeme fakturu na českou firmu (české DIč). Nakládky jsou v ČR, Slovensko - vykládáme (Švédsko a někdy i Norsko) a zase zpátky frčíme na Slovensko, Česko. Jde mi o to Norsko, které není v EU.
      V objednávce máme uvedenou cenovku + DPH.
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).