Hlavní navigace

Promlčecí lhůta

  • (neregistrovaný) 188.120.201.---

    14. 9. 2019 3:01

    Prosím, když jsem v roce 2014 proplatil dodavateli omylem 2x fakturu za stejnou práci, kterou dodavatel vystavil 2x pod jiným číslem a s jinými daty splatnosti, jedná se o promlčení nebo s tím mohu ještě něco dělat?
    Děkuji za ofpověď
    Adam

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2019 8:28

      tomis

      Dívám se na §638 NOZ a je tam: "Právo na vydání bezdůvodného obohacení se promlčí nejpozději za deset let ode dne, kdy k bezdůvodnému obohacení došlo."
      V tomto případě se podle mě jedná o bezdůvodné obohacení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).