Hlavní navigace

Student DPP daně

• (neregistrovaný) 213.226.252.---

15. 9. 2019 17:26

Dobrý den, prosím o radu, zaměstnáváme studenta na DPP do 10 tis.Kč měsíčně, od začátku roku do srpna odvádíme srážkovou daň, od září student podepíše růžové prohlášení (září-prosinec) , aby uplatnil slevu na poplatníka. Můžeme mu provést roční zúčtování daně za letošní rok, pokud neměl jiné příjmy u jiného zaměstnavatele a "vrátit" mu tak slevy za měsíce kdy se mu strhla srážková daň nebo si musí podat daňové přiznání za letošní rok sám ? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2019 17:50

Líba (neregistrovaný) ---.48.broadband9.iol.cz

Pokud nepodepsal proto, že měl podepsáno jinde, tak je možné, že bude pro něj výhodnější si podat DP, aby si mohl uplatnit i příjem daněný srážkovou daní. Jestli nepodepsal bezdůvodně, tak může podepsat dodatečně při žádosti o RZD. Paní účetní za trest.

• 16. 9. 2019 7:35

Lenka F. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Přesně tak, za trest. Já jsem to udělala v podobném případě jednou, od té doby radím daňové přiznání.
      U těch studentů je to těžké, vždy jich zaměstnáváme několik na sezonní práce a na podpis prohlášení abych myslela za ně - teda klidně bych je mohla nechat zaplatit srážkovou daň, ale nechce se mi zbytečně jim snižovat výdělek, navíc to jsou většinou děti známých nebo kolegů. Ale to samé platí i u důchodců, nikdo z nich se při "brigádě" nezajímá o to, že by měl mít slevu na dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).