Hlavní navigace

praní pracovních oděvů

  • (neregistrovaný) 188.175.126.---

    18. 9. 2019 7:54

    Dobrý den,
    prosím o radu, existuje nějaký předpis nebo vyhláška, podle které je zaměstnavatel povinen prát zaměstnancům pracovní oděvy?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2019 8:22

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Pokud jsou tyto pracovní oděvy OOPP, musí je zaměstnavatel podle zákoníku práce udržovat v použitelném stavu.

    • 20. 9. 2019 17:23

      Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.200.broadband17.iol.cz

      Důležité je, z jakého důvodu je pracovní oděv zaměstnanci přidělen (pracovním oděvem může být např. luxusní halenka slečny na recepci, kterou jí zaměstnavatel poskytuje z důvodu reprezentace firmy).

      Je-li pracovní oděv poskytován z důvodu, že oděv podléhá při práci mimořádnému opotřebení nebo znečištění nebo plní ochrannou funkci, je zaměstnavatel povinen udržovat jej v použivatelném stavu - viz § 104 zákoníku práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).