Hlavní navigace

Dotaz ohledně doby pojištění

  • (neregistrovaný)

    20. 9. 2019 19:59

    Zdravím,
    nastoupil jsem k novému zaměstnavateli dne 02.09.2019. Z přehledu pojistných dob v "e-přístupu" mé pojištovny je zřejmé, že předchozí zaměstnání bylo ukončeno dne 31.08.2019 a nové započalo dne 02.09.2019. Nicméně mne nyní zajímá, co s datem pojištění 01.09.2019? Pokud ve výpisu pojistných dob tedy dané datum uvedené vůbec není, tak to na mne působí, že pro tento den jsem nebyl pojištěncem a nikdo za mne pojištění neplatil. Jsem z toho nyní trochu zmatený, ale je jisté, že bych asi nemohl jít 02.09. na pracák s tím, ať mne pro neděli dne 01.09. registrují a ihned zase vykopnou. Je jasné, že za onen den 01.09 ani platit pojištění nebudu , jen trochu nechápu, proč není v evidenci toto datum uvedené, třeba pod nějakou poznámkou nebo tak něco.
    Mám pojištovnu Ministerstva vnitra.

    Děkuji za vaše náměty.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2019 21:14

      Líba (neregistrovaný)

      Zdravotní pojištění se řeší v případě, že nebudete zaměstnaný celý kalendářní měsíc. Pro důchodové pojištění je v těch desítkách let jeden nepojištěný den naprosto zanedbatelný.

    • 22. 9. 2019 18:55

      inzinyrka (neregistrovaný)

      Vaše situace není ničím výjimečná, jen jste se s tím zřejmě zatím nesetkal. Je dost obvyklé, že jedno zaměstnání skončí např. ve čtrvtek 31.12., pátek je svátek, pak je SO, NE a do nového zaměstnání nastoupí zaměstnanec 4.1. To je běžná praxe. Ty tři dny se z hlediska SP nijak vyřešit nedají, prostě se nezahrnou do pojištěné doby, a z hlediska ZP Vám bylo odpovězeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).