Hlavní navigace

Šestinedělí a DPP

 • (neregistrovaný) 91.245.28.---

  24. 9. 2019 8:01

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zaměstnankyně 17.6.2019 nastoupila na PPM, 14.8.2019 porodila a zítřejším dnem jí končí šestinedělí. Zaměstnavatel by ji chtěl od 26.9.2019 vzít na pár hodin v týdnu zpět do práce. Je to možné? Jsem začátečník a nikdy jsem se s tímto nesetkala. Děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2019 8:54

   Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Není zač. Jen nezapomeňte, že nesmí pracovat na stejnou činnost z jaké pobírá peněžitou pomoc v mateřství.

  • 24. 9. 2019 9:03

   nik (neregistrovaný) 91.245.28.---

   Pracuje na pozici provozní, ale zaměstnavatel ji chce vzít na pozici administrativní pracovník. Jenom, aby kontrolovala papíry. Za sebe už má záskok.

  • 24. 9. 2019 9:09

   nik (neregistrovaný) 91.245.28.---

   Ještě bych se Vás chtěla zeptat paní Jasná. Ve firmě máme méně práce pro zaměstnance. Zaměstnavatel má dvě firmy, v jedné se dělají vzorky a druhou firmu má restauraci. Nyní nám tam odešel správce z restaurace. Tak nabídl pozici tuto na nějaký čas zaměstnanci z firmy, kde je nyní méně práce. Nyní tam je na týden na zkoušku, zda bude schopný takovou práci obstarávat do doby, než se ve firmě zlepší práce. Ale bude se mezi tím shánět správce do té restaurace. Pokud by v pátek přišel, že tu práci zatím bere, tak bych mu vystavila doklad o změně pracovní pozice, zda to chápu dobře. A nic by se neměnilo. Pokud by to odmítnul a ve firmě je málo práce, tak je možné, aby mu zaměstnavatel dal výpověď? Kdyby se s ním dohodnul, tak by PP byl ukončen dohodou. Je to takhle možné? Děkuji za radu.

  • 24. 9. 2019 10:54

   Aion (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   To. co píšete, je celé špatně.
   Věta "zaměstnavatel má dvě firmy" znamená co? Jedná se o 2 různé zaměstnavatelské subjekty, tedy 2 entity s odlišným IČO?
   1. Pokud ano, tak tomu zaměstnanci vznikl další PP, aniž by byla uzavřena písemná PS = možná pokuta až 10 milionů. Žádné zaměstnání na zkoušku není možné. Další sankce - nepochybně nemá vstupní lékařskou prohlídku. Takže v pátek nemá co chodit, že to bere, už to vzal.
   2. Pokud ne, tak zaměstnanci začala být přidělována jiná práce = došlo ke změně sjednaného druhu práce, takže bylo třeba sjednat dohodu o změně PS. Ani tady není prostor pro to, aby něco bral, on už to vzal, takže cesta zpět vede přes písemnou dohodu se zaměstnavatelem, změní se druh práce provozní na práci, na kterou se dohodnou. Dojde-li to až sem a tato pracovní pozice bude rozhodnutím o organizační změně zrušena, pak je naplněn výpovědní důvod, z téhož důvodu může být uzavřena i dohoda. Dojde-li však k organizační změně v době, kdy bude provozním, tak není dána příčinná souvislost mezi rozhodnutím zaměstnavatele a nadbytečností zaměstnance = výpověď ani dohoda není na místě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).