Hlavní navigace

Nová registrace k DPH

• 2a02:8308:b0bc:----:----:----:----:----

24. 9. 2019 20:02

Dobrý den, mohla bych vás poprosit o radu ?
    8/8/2019 jsem vystavila fakturu za služby v ČR. Od 14/8/2019 mam potvrzenou registraci z FU k DPH. Ale další fakturu jsem vystavila až v září, již s DPH. Mám povinnost podat přiznání a KH za srpen ?
    dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2019 8:43

tomis

Plátcem se stáváte od 1.dne 2.měsíce následujícím po měsíci, kdy jste překročila stanovený obrat. Viz §6 ZDPH. Teprve od tohoto období vzniká povinnost podat přiznání a KH ve stanovené lhůtě.

• 25. 9. 2019 8:51

MTe (neregistrovaný) ---.integracentrum.cz

V dotazu není uvedeno, že šlo o registraci kvůli překročení obratu

• 25. 9. 2019 9:19

tomis

Děkuji. V případě dobrovolné registrace se stane plátcem ode dne následujícího po dni oznámení rozhodnutí o registraci. Pak by povinnost vznikla již za srpen. Případně prosím tazatelku o sdělení jiného důvodu, proč se stala plátcem.

• 25. 9. 2019 11:10

emil2 (neregistrovaný) ---.3.broadband11.iol.cz

Jste měsíční plátce. Přiznání musíte podat za každý měsíc kdy jste plátcem. Jen v prvním přiznání můžete uplatnit DPH při registraci, viz. §79. KH podáváte když je nenulové (nebo na výzvu správce) - obecně lze říci, že za měsíce kdy Vám vznikla povinnost přiznat daň nebo uplatňujete nárok na odpočet - nelze hledět jen na vydané faktury, povinnost může vzniknout i z přijatých faktur nebo plateb. KH musí odpovídat přiznání DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).