Hlavní navigace

Kauce

  • (neregistrovaný) 77.242.95.---

    26. 9. 2019 15:01

    dobry den prosim o radu. kdyz pozadujeme slozeni kauce, je nezbytne aby byla pouzita v souvislosti s najmem nebo je mozne na jakakoliv plneni? dekuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2019 10:01

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Dle níže uvedeného by se dalo uvažovat, že kauce je možná jen v souvislosti s nájemní smlouvou, ale to se mi moc nezdá, četla jsem o kaucích na movitý majetek, jiné služby,
      ale jen v diskusích, nikde kde by to bylo dané jasně zákonem, na co kauce být může či nesmí, tak teď nevím

      § 2254 Jistota
      (1) Ujednají-li strany, že nájemce dá pronajímateli peněžitou jistotu, že zaplatí nájemné a splní jiné povinnosti vyplývající z nájmu, nesmí být jistota vyšší než trojnásobek měsíčního nájemného.
      (2) Při skončení nájmu pronajímatel vrátí jistotu nájemci; započte si přitom, co mu nájemce případně z nájmu dluží. Nájemce má právo na úroky z jistoty od jejího poskytnutí alespoň ve výši zákonné sazby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).