Hlavní navigace

vyměřovací základ - příloha k žádosti o dávku

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    27. 9. 2019 7:22

    Dobrý den,
    pracovnice k nám nastoupila 5.8.2019 - odpracovala 20 dní a její hrubá mzda činila 10.324,-(pracuje na zkrác. úvazek).Můžete mi prosím poradit,jestli bude mít pravděpodobný výdělek za srpen nebo jestli můžu normálně výdělek 10.324,- zapsat do žádosti za měsíc srpen?Děkuji Lůca

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2019 7:35

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      "§ 19:
      (7) Jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4 nemá zaměstnanec vyměřovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, považuje se za denní vyměřovací základ jedna třicetina započitatelného příjmu, kterého by zaměstnanec pravděpodobně dosáhl v kalendářním měsíci, v němž vznikla sociální událost."

      Rozhodné období je 5.8. až 31.8., což je méně než 30 dnů, takže pravděpodobný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).