Hlavní navigace

Prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 90.177.99.---

    2. 10. 2019 13:54

    Dobrý den.

    Naše s.r.o. zakoupilo v roce 2009 nemovitost za účelem podnikání.
    Na vstupu nebyl uplatněn odpočet DPH. Kolaudace byla zřejmě ještě dávno před rokem 2009.
    Ale rok nevím.
    Co pro nás bude představovat prodej nemovitosti ve vztahu k DPH ?
    Budeme muset odvést DPH z prodeje nemovitosti ?

    Nemám s tímto vůbec žádné zkušenosti.

    Předem děkuji za reakce.

    Pam

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2019 14:27

      Zuzka (neregistrovaný) 78.110.212.---

      Podle §56 zákona o DPH už uplynula 5ti letá lhůta a prodej by měl být od DPH osvobozen. Ale je to jen názor - prakticky jsem nikdy neřešila, ale třeba Vám to pomůže :)

    • 2. 10. 2019 14:57

      vladík

      Dodání vybrané nemovité věci dle § 56 ZDPH je po 5 letech od první kolaudace nebo kolaudace po podstatné změně osvobozeno. Pokud prodáváte plátci a bude souhlasit, můžete uplatnit daň a použít režim přenesení daňové povinnosti. Výhodné v případě uplatněného odpočtu na vstupu vzhledem k povinnosti jeho úpravy dle §§ 78 a následujících ( 10 let u nemovitostí ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).