Hlavní navigace

Nějaký online test pro ověření znalostí mzdové účetní

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  3. 10. 2019 14:45

  Dobrý den, prosím, nemáte odkaz na nějaký online test, kde bych si mohla ověřit své znalosti? Ucházím se o nové pracovní místo a součástí pohovoru bude nějaký odborný test.
  Ráda bych si své znalosti ověřila a využila nějaký test na netu, ale našla jsem jen testy pro "normální účetní" a pro mzdové jsem nic nenašla.
  Nemáte představu, co by v testu mohlo být? Cvičně jsem si přepočítala pár mezd zaměstnanců, udělala jsem pár výpočtů ročního zúčtování, ale jsem nervózní a připadá mně, že nic neumím.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2019 8:54

   AAA (neregistrovaný) 78.110.212.---

   Dobrý den,
   o testu nevím, ale na Vašem místě bych ještě procvičila výpočet exekucí a insolvencí. Plus znalosti typu - přihlášky, odhlášky, pracovní smlouvy apod.

  • 4. 10. 2019 10:52

   iva.

   Dobrý den,
   také o žádném on-line testu nevím, vždy jsem psala jen písemné, ale ráda bych si nějaký zkusila.
   Přidala bych k procvičení ještě výpočet náhrady za DPN, 1 % z pořizovací ceny vozidla, solidární daň, krácení dovolené a sazby pojistného. Třeba pojistné zaměstnance ... víme, že je to 11 %, ale vzpomeneme si vždycky přesně že je to 6,5 % SP a 4,5 % ZP?
   Sice to všechno umí spočítat program, ale můžete dostat záludnou otázku v podobě "popište postup výpočtu" tedy co k čemu přičíst, odečíst nebo násobit a to občas bývá problém zformulovat, ačkoli přesně víme jak na to.
   Dojmům se nepoddávejte a věřte si. Hodně štestí u pohovoru.

  • 7. 10. 2019 15:07

   mzdoovka (neregistrovaný) ---.fans.cz

   Moc všem děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).