Hlavní navigace

Nějaký online test pro ověření znalostí mzdové účetní

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

3. 10. 2019 14:45

Dobrý den, prosím, nemáte odkaz na nějaký online test, kde bych si mohla ověřit své znalosti? Ucházím se o nové pracovní místo a součástí pohovoru bude nějaký odborný test.
    Ráda bych si své znalosti ověřila a využila nějaký test na netu, ale našla jsem jen testy pro "normální účetní" a pro mzdové jsem nic nenašla.
    Nemáte představu, co by v testu mohlo být? Cvičně jsem si přepočítala pár mezd zaměstnanců, udělala jsem pár výpočtů ročního zúčtování, ale jsem nervózní a připadá mně, že nic neumím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2019 8:54

AAA (neregistrovaný) 78.110.212.---

Dobrý den,
      o testu nevím, ale na Vašem místě bych ještě procvičila výpočet exekucí a insolvencí. Plus znalosti typu - přihlášky, odhlášky, pracovní smlouvy apod.

• 4. 10. 2019 10:52

iva.

Dobrý den,
      také o žádném on-line testu nevím, vždy jsem psala jen písemné, ale ráda bych si nějaký zkusila.
      Přidala bych k procvičení ještě výpočet náhrady za DPN, 1 % z pořizovací ceny vozidla, solidární daň, krácení dovolené a sazby pojistného. Třeba pojistné zaměstnance ... víme, že je to 11 %, ale vzpomeneme si vždycky přesně že je to 6,5 % SP a 4,5 % ZP?
      Sice to všechno umí spočítat program, ale můžete dostat záludnou otázku v podobě "popište postup výpočtu" tedy co k čemu přičíst, odečíst nebo násobit a to občas bývá problém zformulovat, ačkoli přesně víme jak na to.
      Dojmům se nepoddávejte a věřte si. Hodně štestí u pohovoru.

• 7. 10. 2019 15:07

mzdoovka (neregistrovaný) ---.fans.cz

Moc všem děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).