Hlavní navigace

Výpočet DPH po novele

  • (neregistrovaný) 89.190.77.---

    4. 10. 2019 9:23

    Dobrý den,

    dle dohody s odběratelem je u námi vystavené faktury způsob úhrady v hotovosti. Zaokrouhlení tak nevstupuje do základu daně. Co se stane, kdyby nám odběratel později fakturu uhradí bankovním příkazem, u kterého je povinnosti zahrnout zaokrouhlení do základu daně?

    Zákonodarci stvořili další paskvil, kvůli kterému nyní musíme řešit haléře u faktur.
    Přitom je tolik potřebných věcí, které by měli řešit.

    Předem děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2019 9:27

      Zuzka (neregistrovaný) 78.110.212.---

      Dobrý den,
      ani u bezhotovostní platby není zaokrouhlení předmětem daně. Předmět daně jasně definuje §2 zákona o DPH - žádné zaokrouhlení zde uvedené není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).