Hlavní navigace

4.rok neplaceného volna

  • (neregistrovaný) 217.169.181.---

    4. 10. 2019 12:07

    Pěkný den,
    jen pro ověření, zaměstnanec nedoložil kromě žádosti o 4.rok nepl.volna nic k ZP, ani zda pobírá rodič.příspěvek, ani zda je státní pojištěnec. Uělat doplatek z minimální mzdy a vyžadovat to od něj?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2019 15:20

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Jedná se o paní po skončení rodičovské dovolené?
      Vy víte že na své zdravotní pojišťovně se nenahlásila jako osoba pečující o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let? Čili že je za ni plátcem ZP stát?
      Ověřila bych si na ZP, jak je tam nahlášena a od paní bych si nechala podepsat prohlášení a nahlásila ji na ZP kódem L.

      Čestné prohlášení

      Čestně prohlašuji, že splňuji podmínky celodenní osobní a řádné péče alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, stanovené v § 3 odst. 8 písm. c) zákona č. 592/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Jako součást tohoto prohlášení přikládám rodný list (rodné listy) mého dítěte ……………, narozeného dne …………… Dále prohlašuji, že tento nárok současně neuplatňuje žádná jiná osoba.

      Zaměstnavateli oznámím veškeré změny, které mají vliv na zařazení do této kategorie, a to nejpozději do 8 dnů ode dne této změny.

      Ve …….........dne………. ...………….
      zaměstnanec

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).