Hlavní navigace

Nová a.s. koupí s.r.o. a ta pokračuje v činnosti

• (neregistrovaný) 89.190.33.---

4. 10. 2019 17:30

Dobrý den,
    mám tu něco poprvé.... nově založená a.s. koupí s.r.o. V obou společnostech figuruje jen jeden človek FO - jako jednatel a dále jako majitel akcií (ale neveřejný). s.r.o. fungovala více jak 5let. nyní bude ve své činnosti pokračovat, jen pod hlavičkou a.s.. A jak účtovat? Mám to brát, jako by nic a v sro účtovat dál, jako doposud? A jak u a.s. tam jen vyčíslit hodnotu akcií do rozvahy? Nebo převést veškeré účto na a.s. a "utlumit" sro? Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se ztrácím... hledala jsem všechno možné, ale nenašla jsem úplně to, co by se mi zdálo 100%OK. A.s. bude jen majitelem s.r.o., nic sama provozovat nebude. Možná koupí ještě s.r.o.B také od stejné FO. Setkali jste se s něčím takovým už? Nebo mám u s.r.o. "vynulovat" účty aktiv, závazků, pohledávek..... a navést je na a.s.? Děkuji velice za jakékoliv nasměrování....a přeji pohodový víkend

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2019 13:32

vladík

A.s. koupila 100% podíl v s.r.o. A ? Potom se stala společníkem v A místo původního společníka a to je vše. V účetnictví s.r.o.se to nijak neprojeví, v a.s. bude nakoupený podíl na účtě 06x , nic nebudete nulovat a převádět.

• 5. 10. 2019 17:18

Me. (neregistrovaný) ---.b3b.cz

Ano, je to přesně tak, jak píšete, koupila 100% podíl. Tak to jste mě uklidnil, už jsem se začínala rosit :) Zdanění bude asi komplikovanější? Když by chtěli vyplatit dividendy.... (jen tak zatím přemýšlím dopředu) tak sro vytvoří a zdaní zisk, valná hromada...a všechny ty věci kolem.... a rozhodne třeba o vyplacení 5%zisku společníkům.....tak se převedou do a.s.. a ta by je vyplatila na dividendách a zase z toho odvedla daň a společníci zase daň....nebo uvažuji špatně?Děkuji velice...

• 5. 10. 2019 18:57

vladík

S.r.o. bude vlastně dceřinná společnost a.s., ano podíly na zisku budou výnosem společníka =a.s. , ta může vyplácet dividendu akcionářům ze svého zisku, pokud nějaký vytvoří.

• 5. 10. 2019 20:29

Me. (neregistrovaný) ---.b3b.cz

Děkuji velice. Už je to v tom jasno...celkem .. pohodový víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).