Hlavní navigace

Doplatek na ZP - příspěvek na péči

• (neregistrovaný) 89.24.212.---

8. 10. 2019 7:45

Dobrý den,
    zaměstnankyně končí ve zkušební době, nedosáhne v měsíci min.mzdy. Protože je zároveň i osoba, která poskytuje péči osobě blízké ve II. stupni, nemusím ji tedy dopočítávat zdravotní pojištění? Její potvrzení vystavené úřadem práce o péči už prý odevzdala na zdravotní pojišťovnu. Musím po ní také požadovat toto potvrzení?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2019 8:22

Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

Taky jsem měla tento případ. Telefonicky jsem si na ZP ověřila, že je zaměstnankyně zařazena do kategorie za kterou je plátcem stát a nechala jsem si od zaměstnankyně napsat čestné prohlášení, že pečuje o osobu blízkou v závislost xxx stupně a že v případě změny tuto skutečnost nahlásí na mzdové účtárně do 5 kalendářní dnů.

• 8. 10. 2019 9:24

KK64 (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Děkuji, paní Jasná.
      Kdybych tuto informaci od zaměsnankyně neměla, odvedla bych ZP z minima - to by na zdravotní pojišťovně byl přeplatek a ten by se pak zaměstnankyni nějak vracel?
      Děkuji.

• 8. 10. 2019 9:48

Jasná (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Buď by sama zaměstnankyně přišla na to, že ji srážíte více než by se mělo a v tom případě byste pak musela odvody přepočítat a požádat ZP o vrácení přeplatku, nebo by se na to přišlo při hloubkové kontrole ze ZP. A nebo by se na to nepřišlo....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).