Současně nebyli. 16.9 skončila DPP a od 17.9 má DPČ. Prohlášení podepsané má
Ale v tomto okamžiku se jedná o DOPP s podepsaným Prohlášením poplatníka daně a o DPČ s nepodepsaným Prohlášením poplatníka daně, kde možná odměna z DPČ podléhá srážkové dani. Jednalo by se tedy o dva samostatné základy daně. Vycházím ze "Sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti a tvůrce mzdových programů k § 6 odst. 4 zákona o daních z příjmů" Finanční správy ze dne 3. listopadu 2017.
Daňové prohlášení poplatník podepisuje pro sebe u jednoho zaměstnavatele. Není podstatné, kolik pracovních úvazků u tohoto zaměstnavatele má nebo jakého jsou druhu. Prostě pořád platí, dokud není přerušený pracovně právní vztah. Stejně výplatní pásek musí mít zaměstnanec vždy jen jeden za měsíc, kde je vypočtena mzda za všechny pracovní poměry a dohody. Takže Vámi uváděný "problém" z hlediska daní nemusíte řešit. S odvodem povinného pojistného to ovšem nemá nic společného.
Zde se ale žádné pojistné neřeší. Zde se řeší daně. DPP do 16.9. s podepsaným Prohlášením poplatníka daně. Následně DPČ od 17.9. bez podepsaného Prohlášení poplatníka daně. A bez sdělení informace o výši DPČ, takže nelze řici, zda odměna z DPČ podléhá či nepodléhá dani srážkové, či dani zálohové.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
10. 10. 2019 10:24
Dobrý den, mám dotaz. Pracovnice je u nás část měsíce na DPP a zbylou část přešla z důvodu vyčerpání hodin na DPČ. Jedná se mi o to, zda slevu na dani můžu uplatnit i na DPP a DPČ? Samozřejmě do výše 2070,- Kč. Děkuji moc za pomoc.