Hlavní navigace

Auto - paušál a DPH

  • (neregistrovaný) 85.135.119.---

    11. 10. 2019 18:23

    Dobrý den, s. r. o.uplatňuje na auto výdaje paušálem. Pokud donese doklad o nákupu PHM, má nárok na odpočet DPH? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2019 10:48

      Petr (neregistrovaný) ---.cust.tlapnet.cz

      Ano, má Výdaje uplatněné paušálem nevylučují možnost si uplatnit DPH z pohonných hmot. Musí se vést kniha jízd.

    • 12. 10. 2019 12:12

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Doklad o nákupu PHM musí k zaúčtování donést stejně, jedná se o právnickou osobu která musí vést účetnictví a tam musíte účtovat o všech nákladech bez ohledu na to, že následně uplatní firma ve svém daňovém přiznání paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem. Zda má či nemá nárok na odpočet DPH záleží na více věcech, k tomu ale uvádíte málo informací. Např. používá vozidlo pro účely uskutečňování zdanitelných plnění / viz.§ 72 ZDPH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).