Hlavní navigace

sleva na dítě

  • (neregistrovaný) 31.30.5.---

    14. 10. 2019 11:11

    Dobrý den,
    zaměstnankyně má rozsudkem soudu svěřeno do péče dítě své sestry. Může si uplatnit slevu na dítě?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2019 22:46

      tomis

      Ano, dle §35c, odst.1 a odst. 6 zákona o daních z příjmů, daňové zvýhodnění lze uplatnit na vyživované dítě žijící s ním ve společně hospodařící domácnosti, přičemž za vyživované dítě se považuje dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, pokud je nezletilým dítětem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).