Hlavní navigace

Změna pevného kursu v průběhu roku

  • 81.19.4.---

    14. 10. 2019 12:08

    Dobrý den,

    prosim o radu. používáme pevný roční kurz dle směrnice, ale jelikož ted hodne vyskočil USD tak mam dotaz, zdali lze udelat dodatek např. na pokyn rozhodnutí jednatele a pouzit kurz mesicní od 1/10/2019 ? Zadne procentualni zvyšení ve směrnici neni uvedeno, ale jsme male s.r.o. , tak se domlouvame.
    Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2019 21:55

      tomis

      V §24, odst. 7 zákona o účetnictví je uvedeno, že lze pevný kurz změnit vnitřním předpisem v průběhu stanovené doby.

    • 15. 10. 2019 7:47

      bez přezdívky

      dekuji moc. no taky jsem nasla, ale nebyla jsem si jista, jaky uvest duvod, zvednuti kursu, rozhodnuti jednatelu ?
      Muzu ješte poprosit, neni mi jasne, pokud prevadim z EUR na USD tak jake kursy mam pouzivat tady ?
      ve smernici mame, ze pri prevodech zahr. men na Kč se používá kurz banky. Což také děláme. Ale při převodech mezi jen cizi menou ? Protoze tady zadny kurz na vypise USD nevidim. Na EUro účtu u jine banky kurs mam. Vychazi mi to tady u těchto převodu na používání pevného kursu ?

    • 15. 10. 2019 16:25

      tomis

      Důvod uvedete ten, že se původně stanovený pevný kurz vychýlil tak, že pokud by nedošlo k jeho změně, nebylo by účetnictví věrné.
      Pokud nemáte kurz od banky, budete muset použít pevný kurz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).