Hlavní navigace

ukončení PP poštou a neomluvení absence

• (neregistrovaný) 5.39.201.---

15. 10. 2019 10:24

Dobrý den, prosím o radu pokud zaměstnanec nepřišel do práce a nijak se neomluvil a chtěli bychom mu dát ačko musí se prosím něco k tomu vypisovat nebo se pouze zanese do systému a to je vše? S tímto zaměstnancem bude rozvázaný PP a budeme to posílat poštou pokud doručovatelka nedoručí, tak to bude 10 dní ležet na poště než se bude brát písemnost jako doručená, počítá se 10 kalendářních dnů (bylo mi tvrzeno na inspektorátu) nebo 10 pracovních dnů(to jsem našla ve mzdové účetní)
    Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2019 10:31

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Doručovat prostřednictvím provozovatele poštovních služeb můžete až poté, kdy se vám nepodaří doručit VŠEMI způsoby, které ZP uvádí v prvním pořadí, tj. na pracovišti, v bytě nebo kdekoliv bude zastižen. Doručování pomocí služeb nebo sítě elektronických komunikací ponechávám stranou.
      Úložní lhůta činí 10 pracovních dnů.
      Pokud u vás působí odbory, musíte s nimi neomluvenou nepřítomnost v práci projednat.

• 15. 10. 2019 10:39

pv (neregistrovaný) ---.cernovice.cernovice.net

děkuji za odpověď, samozřejmě, že nejdříve se pokusíme doručit osobně, ale nepředpokládám že se nám to podaří, protože zaměstnanec se nám vyhýbá jak může a na jakýkoli pokus o komunikaci z naší strany nereaguje, tak si zjišťuji jak je to s doručování poštou a udivilo mě, že na inspektorátu mi tvrdili, že jsou to dny kalendářní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).